Oskar Zavasnik je zmagal na lokostrelksem turniju v Nimesu. Foto: World Archery (Indoor World Series)

Zlata medalja za našega dijaka Oskarja Zavasnika na največjem lokostrelskem dvoranskem turnirju v Franciji

Na največjem lokostrelskem dvoranskem turnirju v francoskem mestu Nimes je v januarju 2025 naš dijak BIC Ljubljana, Gimnazije in veterinarske šole, Oskar Zavasnik osvojil zlato medaljo med mlajšimi od 21 let z ukrivljenim lokom!

Po kvalifikacijah se je slovenski lokostrelec uvrstil na četrto mesto med 48 tekmovalci. V četrtfinalu je premagal Francoza Victorja Zaurina Bernala, v polfinalu pa Romuna Romansa Sergejevsa.

V finalnem dvoboju se je pomeril s Špancem Eduardom Lanzasom Garcío. Po petih setih sta bila izenačena in v izločitvenem strelu je Zavasnik zmagal z 10:8.

Tekmovanja se je udeležilo skupno kar 32 slovenskih lokostrelcev, na tekmovanju pa je sodila slovenska mednarodna sodnica Maruša Gajić.

Oskarju čestitamo in mu želimo veliko uspehov tudi v prihodnje!

#bicljubljana

Ostanite v stiku,
prijavite se na našo listo

BIC Ljubljana © 2019. Vse pravice pridržane.

Pravno obvestilo Piškotki