Na BIC Ljubljana, Gimnaziji in veterinarski šoli je v aprilu 2026 potekal drugi letošnji teden dejavnosti v okviru projekta Digitalno je zmagovalno. Dijaki in dijakinje so razvijali digitalne kompetence z uporabo mobilnih aplikacij za sledenje športnim aktivnostim na športnem dnevu, pri pouku matematike so z uporabo umetne inteligence iskali rešitve naprednih problemskih nalog, uporabljali so spretnosti smiselnega upravljanja in predstavitve podatkov z digitalnimi orodji, pri dejavnostih pa je sodelovala tudi točka osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav Safe.si.


