Ustvarjalne delavnice na OŠ Vižmarje Brod

1. 10. 2019 smo se dijaki in mentorji Živilske šole  odpravili na osnovno šolo Vižmarje Brod. Tam smo predstavili naše izobraževalne programe učencem 6. razreda.  Učenci so v petih urah pouka preizkusili štiri različne delavnice. Prva je bila naravovarstvena, druga živilsko prehranska : spoznavanje senzoričnega ocenjevanja živil, tretja o zdravi prehrani: kuhanje mlečnega riža z dodatki,  četrta pa je bila pekovska. Učencem smo najprej predstavili zgodbo o nastanku kruha in pekovskega peciva  ter jim posredovali bistvene informacije  o naši šoli. Nato so začeli izdelovati pekovsko pecivo iz črne pšenične moke. Pri delu so pokazali svoje spretnosti, nekateri večje, drugi manjše. Na koncu so v šolski kuhinji spekli pecivo, ki so ga osnovnošolci na koncu delavnic lahko odnesli domov. Učenci so bili z našim vodenjem zadovoljni, saj so si lahko ustvarili podobo o izobraževanju na naši šoli.