stavba Cesta v Mestni log

BIC LJUBLJANA, Gimnazija in veterinarska šola

BIC Ljubljana, Gimnazija in veterinarska šola se nahaja v prijetnem zavetju Mestnega loga. Šola ima poleg sodobno opremljenih učilnic in laboratorijev tudi šolsko veterinarsko ambulantno, šolski vivarij, knjižnico, kuhinjo s prostorno jedilnico in športno dvorano. Izvajamo dva programa: program tehniške gimnazije in program veterinarskega tehnika. V gimnazijskem programu razvijamo predvsem naravoslovna predmetna področja: biologijo, kemijo, biotehnologijo in mikrobiologijo. Tako dobijo dijaki trdne temelje za nadaljevanje izobraževanja v naravoslovju. Veterinarski tehnik je program, ki pripravlja na poklic, omogoča pa tudi nadaljevanje šolanja na višjih in visokih strokovnih šolah. Dijaki se lahko vpišejo tudi na študij veterine ob dodatno opravljenem predmetu kemija na splošni maturi. Življenje in delo v šoli je obogateno z vrsto dejavnosti in projekti, s katerimi vstopamo tako v slovenski kot v evropski prostor. Znani smo po zanimivi ponudbi izbirnih športov (veslanje, hokej, žongliranje), različnih večdnevnih dejavnostih (jahalni, kolesarski, pohodniški, smučarski in medpredmetni vikendi), naravoslovnem raziskovalnem taboru in drugih pestrih interesnih dejavnostih. Naši dijaki prejemaj odlične uvrstitve na Krkinih nagradah. Posebno pozornost namenjamo tudi projektnim nalogam s področja biotehnologije. Naš cilj je, da mlade ljudi, pripravljene in z uspešno opravljeno maturo, pospremimo v življenje. Ob tem stopamo skupaj z roko v roki tudi z njihovimi starši.

Korenine veterinarskega šolstva segajo v konec 18. stoletja, ko je veterinarska stolica postavila temeljni kamen veterinarskemu izobraževanju na Slovenskem. Na pobudo Kranjske kmetijske družbe je bila leta 1848 ustanovljena živinozdravniška in podkovska šola, ki je pričela z izobraževanjem dve leti kasneje. Pouk je potekal v slovenskem jeziku. Šola je v tej ali oni obliki delovala z daljšimi ali krajšimi prekinitvami, nekaj času tudi v Kamniku. Leta 1981 se je preimenovala v Srednjo agroživilsko šolo in takrat je izobraževanje razširila tudi na druge programe. Ko je bila leta 1991 zgrajena nova zgradba, se je šola znova vrnila v Ljubljano. Z nadaljnjim širjenjem programov in dejavnosti ter z izgradnjo še ene šolske stavbe (leta 2005) se je razvila v sodoben šolski center – Biotehniški izobraževalni center Ljubljana s štirimi organizacijskimi enotami.

Pozdravljeni!Marjana Mastinšek-Šuštar

Na naši šoli smo posebni ljudje, tako dijaki kot profesorji. In živalce mnogih vrst. Smo drugačni od drugih, pogosto v družbi s plazilci, glodavci, štirinožci, in to v prostem času, kdaj tudi med poukom. To, da komu kaj »pokuka« izza rokava ali iz kapuce, pri nas ni nič nenavadnega. Sicer pa, vabimo vas, da se sprehodite skozi našo šolo, se pogovorite z našimi dijaki in učitelji. Videli boste, da imamo tudi več specialnih učilnic, v katerih dijaki izvajajo laboratorijsko delo in se pripravljajo na delo z živalmi. Preko projektnega dela se gimnazijci četrtih letnikov spoznajo z zahtevnejšimi izzivi, s kakršnimi se srečujejo mnogi šele v času študija. Del naloge izvedejo skupaj z zunanjimi mentorji v laboratorijih različnih fakultet in v pomembnih raziskovalnih ustanovah. Z nalogami kandidirajo tudi na različnih razpisih in da je njihovo delo izjemno, pričajo mnoge nagrade. Veterinarske tehnike bomo že drugo leto zapored odpeljali na Ciper na delovno prakso, tečejo pa tudi pogovori o izmenjavi dijakov z Irsko pa o dvotedenski delovni praksi v Italiji. Dijaki obeh programov in učitelji se družimo tudi ob različnih večdnevnih dejavnostih: nekateri na razrednem taboru, drugi pri tretji uri športne vzgoje (na tridnevnem pohodništvu ali gorništvu, smučanju, kolesarjenju in na jahalnem vikendu itd.). Pomembna nam je ljubezen do živali, trudimo se tudi za prijazne in spoštljive odnose med ljudmi. Želimo si, da bi dijaki ob koncu izobraževanja nesli s seboj ne le znanje, ki je danes dosegljivo na vsakem koraku, temveč da bi skozi šolanje doumeli pomen znanja in vrednot.

Marjana Mastinšek-Šuštar, ravnateljica

BIC LJUBLJANA, GIMNAZIJA IN VETERINARSKA ŠOLA

Uroš Verbovšek, univ. dipl. soc. ped.

Tel.: 01/28 03 705

E-naslov: uros.verbovsek@bic-lj.si

Kdaj me lahko obiščete? Vsak dan med 8. in 14.30 uro.

Kratek pogovor lahko opravite kadarkoli v času uradnih ur, za daljše pogovore pa se naročite.

Šolska svetovalna služba je namenjena dijakom, njihovim staršem in profesorjem. Naš skupni cilj je znanje, dober učni uspeh ter strokovna in osebnostna rast dijakov. Pri doseganju teh ciljev pogosto naletimo na težave. In takrat vam bom prisluhnil, pomagal poiskati ustrezne poti iz stisk ter vam nudil oporo in razumevanje.

PRIIMEK IN IME

 E-poštni naslov

Cigler Mojca

 mojca.cigler@bic-lj.si

Cvenk Tadej

 tadej.cvenk@bic-lj.si

Demič Rok

 rok.demic@bic-lj.si 

Eleršek Tine

 tine.elersek@bic-lj.si

Mag. Eniko Urška

 urska.eniko@bic-lj.si

Karla Ferlic

 karla.ferlic@bic-lj.si

Gnidovec Lidija

 lidija.gnidovec@bic-lj.si

Golob Koman Alenka

 alenka.golob-koman@bic-lj.si

Mag. Grah Emil

 emil.grah@bic-lj.si

Gros Lilijana

 lilijana.gros@bic-lj.si

Hajdinjak Suzana

 suzana.hajdinjak@bic-lj.si

Jakopič Strnišnik Nada

 nada.jakopic-strnisnik@bic-lj.si

Klemen Tjaša

 tjasa.klemen@bic-lj.si 

Dr. Kočar Jurij

 jurij.kocar@bic-lj.si

Kolar Tadeja

 tadeja.kolar@bic-lj.si

Dr. Kovačič Metod

 Metod.kovacic@bic-lj.si

Kramberger Vesna

 vesna.kramberger@bic-lj.si

Mag. Kuhar Maja

 maja.kuhar@bic-lj.si

Mertelj Bianka

 bianka.mertelj@bic-lj.si

Morato Monika

 monika.morato@bic-lj.si 

Moscatello Aliana

 aliana.moscatello@bic-lj.si

Nared Volavšek Katarina

 katarina.nared-volavsek@bic-lj.si

Oražem Žiga

 ziga.orazem@bic-lj.si 

Pavlič Vera

 vera.pavlic@bic-lj.si

Petek Andreja

 andreja.petek@bic-lj.si

Podvornik Maja

 maja.podvornik@bic-lj.si

Posavec Tatjana

 tatjana.posavec@bic-lj.si

Premru Jože

 joze.premru@bic-lj.si

Mag. Prosenik Jože

 joze.prosenik@bic-lj.si

Rizmal Darja

 darja.rizmal@bic-lj.si

Rozman Nina

 nina.rozman@bic-lj.si

Rugani Katarina

 katarina.rugani@bic-lj.si

Simon Gašper Jan

 gasper-jan.simon@bic-lj.si 

Sitar Nina

 nina.sitar@bic-lj.si

Strajn Andrej

 andrej.strajn@bic-lj.si

Šček Jasna

 jasna.scek@bic-lj.si

Šorc Janez

 janez.sorc@bic-lj.si

Špik Laura

 laura.spik@bic-lj.si

Terkov Mihaela

 mihaela.terkov@bic-lj.si  

Tufegdžić Alja

 alja.tufegdzic@bic-lj.si

Višnar Nives

 nives.visnar@bic-lj.si

Mag. Zdovc Bogdan

 bogdan.zdovc@bic-lj.si

Žigert Adela

 adela.zigert@bic-lj.si

Žižek Bojana

 bojana.zizek@bic-lj.si 

Mastinšek Šuštar Marjana

marjana.mastinsek-sustar@bic-lj.si

#bicljubljana

    Ostanite v stiku,
    prijavite se na našo listo

    BIC Ljubljana © 2019. Vse pravice pridržane.

    Pravno obvestilo Piškotki