Kontakti | Intranet | Kazalo strani

Skupnost dijakov

IMG 20180521 125549V dobrodelni akciji Dijaki za otroke, ki jo organizira Rdeči križ Slovenije, smo tudi letos zbirali šolske potrebščine in denar za osnovnošolce. Akcija je v tednu Rdečega križa potekala po vsej Sloveniji, namenjena pa je krepitvi solidarnosti in sočutja med mladimi. Veseli smo, da smo sodelovali in osnovnošolcem polepšali začetek novega šolskega leta.
Zapisala: Jerneja Seibert

74V torek, 15. 5. 2018, je v Plezalnem centru v Ljubljani potekalo tekmovanje v športnem plezanju za dijake in dijakinje srednjih šol Ljubljane. Tekmovanja se je udeležil Jaka Merčnik (1. nt), ki se je z dobrim plezanjem v kvalifikacijah uvrstil v finale in na koncu osvojil odlično 6. mesto.
Čestitke!

73Dijaki razredov 1. ta in 2. ž so se 11. 5. 2018 udeležili strokovne ekskurzije na Dunaj. Prva točka ogleda je bila palača Schönbrunn, ki velja za najbolj obiskano dunajsko turistično znamenitost. Med številnimi sobanami je izstopala Zrcalna dvorana, v kateri je imel šestletni Mozart svoj prvi solistični nastop. Nato je dijake navdušil obisk najstarejšega živalskega vrta z okoli petsto vrstami različnih živali: pandami, polarnimi medvedi, pingvini, zebrami, žirafami, tigri, sloni itd.

75V sredo, 9. 5. 2018, je na stadionu ŽAK v Ljubljani potekalo posamično Prvenstvo ljubljanskih srednješolcev. V teku na 100 m je nastopal Urban Lenarčič (3. nt) in osvojil 12. mesto.
V teku na 1000 m je Simon Jakofčič Smrekar (1. nt) po odličnem začetku zasedel 5. mesto. V disciplini teka na 400 m je Rok Kramarič (3. Ž) z rezultatom 50,33 sek osvojil odlično 3. mesto. Oba dijaka sta se uvrstila na državno prvenstvo v Mariboru.
Na državnem prvenstvu v Mariboru sta v sredo, 16. 5. 2018, nastopala Rok Kramarič, ki je s časom 50:58 osvojil odlično 7. mesto, Simon Jakofčič Smrekar pa z rezultatom 2:43, 83 11. mesto.