Kontakti | Intranet | Kazalo strani

Tekmovanja

Objava prispevkov s tekmovanj, ki se jih udeležujejo dijaki šole.

IMG 3165Na posamičnem prvenstvu Slovenije v atletiki, ki je potekalo v Mariboru 17. 5 .2017, je Sara Dodić iz 3. B z novim osebnim rekordom na 400 m dosegla odlično 7. mesto.
Čestitamo!
Zapisala: Katarina Nared Volavšek

Aleksandra Rauter hippoAleksandra Rauter iz 3. VE se je 13. in 14. maja v Lidu di Jesolo, v Italiji, udeležila finalnega tekmovanja iz znanja angleškega jezika HIPPO ESL Competition. Za mesto v finalu je tekmovala s 129 vrstniki s vsega sveta, med trinajstimi finalisti pa si je priborila šesto mesto. Čestitamo!
Tekmovanje poteka na naši šoli že četrto leto, naši dijaki pa so se trikrat uvrstili v finale.
Zapisala: Maja Kuhar

Držtekm1V Murski Soboti je 15. maja 2017 potekalo 51. državno srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. Na področju kemije in kemijske tehnologije sta se med šest najboljših v državi uvrstila dijaka tehniške gimnazije Filip Geč in Aljaž Kavčič (4. B), ki sta v močni konkurenci usvojila srebrno priznanje in pokal srebrne sovice.
Na dijaka smo ponosni vsi, tako mentorja kot šola. Čestitamo!
Filip in Aljaž sta opravila raziskovalno delo z naslovom »Sinteza fluorescenčno aktivnih bravil s fluoresceinskim skeletom in njihova aktivnost« v celoti na Kemijskem inštitutu v Ljubljani. Mentor raziskovalnega dela je bil raziskovalni sodelavec Marko Jeran iz Kemijskega inštituta Ljubljana, somenorica pa Alma Kapun Dolinar, profesorica iz Gimnazije in veterinarske šole, BIC Ljubljana.

Preberi več

Tekmovanje v itjGaja Prinčič iz 2. A se je udeležila 3. literarnega natečaja v italijanskem jeziku. Za odličen uspeh je prejela nagrado in diplomo.
Čestitamo.
Mentorica: Jasna Šček

tekmovanje ping pongAprila je bilo prvenstvo srednjih šol v namiznem tenisu. Našo šolo so zastopali: dijakinji 3. VE razreda Tina Lulik in Simona Mišič ter dijaka iz 2. V razreda Miha Krištof in Matija Lukežič. Odlično tretje mesto je med 24 dekleti zasedla Simona Mišič. Med 45 ekipami pa sta Miha in Matija prišla do četrtfinala in s tem zasedla 5-8 mesto.